Drożdże na trądzik, czy pomagają?

Drożdże na trądzikDrożdże na trądzik. Trądzik to powszechna dolegliwość, która spotyka nie tylko młodzież, ale również i dorosłych. Osoby dotknięte trądzikiem szukają sposobów, by pozbyć się tej dolegliwości, która uroku z pewnością nie dodaje. Bardzo często stosują najróżniejsze kremy, maści, żele, niejednokrotnie nie wiedząc, że dobrym sposobem na pozbycie się wykwitów skórnych są drożdże na trądzik. Dlaczego drożdże leczą – na to pytanie będzie można odpowiedzieć, gdy bliżej się im przyjrzymy.

Co w drożdżach drzemie?

Doskonałymi i naturalnymi sprzymierzeńcami zdrowia są drożdże piwowarskie (drożdże piekarnicze w mniejszym stopniu). W drożdżach znajdziemy sporą ilość łatwo przyswajalnego białka. W drożdżach znajdziemy ponadto niemal cały zestaw witamin, które należą do grupy B. Witamina B2 odpowiada za wygląd i kondycję naszych włosów, paznokci oraz cery.

Ponadto witamina ta wspomaga przemianę materii. Jest niezwykle pomocna jeśli chodzi o likwidację trądziku, łojotoku, szorstkości skóry. Ponadto witamina B2 zapobiega pękaniu kącików ust. Witamina B6, którą również znajdziemy w drożdżach piwowarskich (browarnianych) zapobiega powstawaniu zmian skórnych oraz różnorakich schorzeń neurologicznych.

W drożdżach znajdziemy również witaminę H, czyli biotynę. Witamina ta wpływa korzystnie na metabolizm. Ponadto biotyna jest w stanie zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów. Sprawia, że nasza czupryna staje się bardziej sprężysta, natomiast ich wypadanie i siwienie zostaje spowolnione, zapobiegając tym samym łysieniu.

W drożdżach browarnianych znajdziemy wiele składników mineralnych: potas, fosfor, żelazo, cynk. Niedobory tego ostatniego dają początek chorobom skóry, w tym – trądziku. Cynk zapobiega ponadto wypadaniu włosów oraz łamaniu się paznokci.

Drożdże piwowarskie to również spora dawka chromu. Jest to pierwiastek, który składa się na tak zwany czynnik tolerancji glukozy. Oznacza to, że wraz z insuliną wspomaga transport glukozy do poszczególnych komórek organizmu.

W drożdżach znajdziemy również inozytol. Jest to cykliczny alkohol polihydroksylowy, który bierze udział w procesie wytwarzania wielu ważnych hormonów. Ponadto uważa się, że inozytol nie dopuszcza do powstawania egzemy, wyprysków oraz zapobiega wypadaniu włosów.

Drożdże na trądzik skuteczna kuracja

Jak już wyżej wspomniano – składniki zawarte w drożdżach piwowarskich pozytywnie wpływają na kondycję na naszą skórę. Z tego też powodu znalazły one szerokie zastosowanie w kosmetyce i dermatologii. Jak również wspomniałam, drożdże przyczyniają się do pielęgnowania cery trądzikowej.

Kosmetyki, które zawierają w swoim składzie drożdże powodują, że wyregulowane zostaje wydzielanie sebum oraz zmniejszają ilość powstających zaskórników – uważanych za pierwsze objawy trądziku. Dzięki temu, za pomocą drożdży można skutecznie pozbyć się trądziku. Wystarczy stosować kosmetyki – toniki, kremy, peelingi, maseczki – które zawierają drożdże, by szybko zauważyć pierwsze lecznicze efekty.

Można oczywiście łykać specjalne suplementy diety, które zostały opracowane na bazie drożdży. Dostępne są one bez recepty. Takie tabletki na trądzik bardzo często urozmaica się między innymi: miętą, bratkiem (który również wpływa korzystnie na trądzik, likwidując jego objawy), melisą, pyłkiem pszczelim. Takie pastylki powstają jako „produkt uboczny” podczas produkcji piwa. Drożdże są dokładnie oczyszczone oraz pozbawiane goryczy.

Drożdżami można również kurować się w sposób całkowicie naturalny. Można na przykład samodzielnie przygotować maseczkę drożdżową bądź skusić się na drożdżową kąpiel (szczególnie polecaną w przypadku trądziku na plecach). Można również wypijać drożdżową miksturę.

W tym ostatnim przypadku należy pamiętać, by stosowane do niej drożdże piekarnicze zabić wrzątkiem. W innym wypadku zostaną poddane fermentacji, co będzie skutkować dolegliwościami jelitowo-żołądkowymi.

 jak leczyć trądzik różowaty
Skomentuj wpis: Drożdże na trądzik, czy pomagają?

Dodaj swoją opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!