Jak leczyć trądzik różowaty

jak leczyć trądzik różowatyJak leczyć trądzik różowaty? Trądzik różowaty to dolegliwość skórna, która dotyka zarówno kobiety i mężczyzn. W przypadku pań, schorzenie to występuje znacznie częściej, jednak ma znacznie łagodniejszy przebieg, aniżeli u panów, których trądzik dotyka rzadziej.

Dolegliwość taka jak trądzik różowaty nie jest niczym przyjemnym, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że każdy chce się po pozbyć pozbyć jak najszybciej i skutecznie.

Jak objawia się trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to schorzenie, które zalicza się do nerwic naczynioruchowych skóry twarzy. Schorzenie to objawia się poprzez stałe rumienienie się twarzy, wysiewem grudek, występowanie krostek, a także przerostem gruczołów łojowych. Jeżeli więc zauważymy u siebie któreś w wymienionych objawów to znak, że mamy do czynienia z trądzikiem różowatym. Musimy więc koniecznie udać się do dermatologa.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Na samym początku należy zaznaczyć, że trądzik różowaty to schorzenie, z którym ciężko się uporać. Bywa bowiem tak, że mogą pojawić się powroty schorzenia – szczególnie wtedy, gdy nie będziemy przestrzegać zaleceń lekarza-dermatologa.

Gdy choroba skóry jest w początkowym okresie – okresie rumieniowym, wówczas do leczenia trądziku stosuje się preparaty miejscowe. Mają one najczęściej działanie łagodzące podrażnienia. Z kolei w przypadku trądziku różowatego w stadium zaawansowanym konieczne będzie nie tylko leczenie zewnętrzne, ale i również leki „wewnętrzne”. W tym pierwszym przypadku – stosuje się najczęściej różne roztwory, kremy, pasty i maści.

Zawierają one w swoim składzie antybiotyki, metronidazol, ichtiol, kwas azelainowy o stężeniu 20 procent. Wskazane jest również przemywanie twarzy roztworem wody wapiennej bądź kwasu bornego. W leczeniu wewnętrznym stosuje się natomiast antybiotyki (najczęściej tetracykliny). Można stosować również metronidazol oraz retinoidy.

Jak już wyżej wspomniałam – w leczeniu trądziku ważne jest wyeliminowanie pewnych czynników, które przyczyniają się do zaostrzenia objawów, bądź ponownego pojawienia się. Z tego też powodu warto zastosować wszelkie preparaty, które wykazują się działaniem przeciwgrzybicznym. Czasami konieczne jest zastosowanie środków przeciw pasożytniczych. Niezbędne mogą okazać się również witaminy (szczególnie witaminy PP oraz witaminy B2).

W przypadku trądziku różowatego nie jest wskazane stosowanie leków zawierających sterydy – jako leków stosowanych zewnętrznie. Choć będzie można zauważyć pewną poprawę, jednak będzie ona krótkotrwała, a ponadto trądzik może nawrócić i to ze zdwojoną siłą.W przypadku trądziku, który ma przerosłą postać – a zdarza się to najczęściej u mężczyzn – konieczne jest chirurgiczne usunięcie mas guzowatych. Ścina się je za pomocą noża elektrycznego.

Wyżej również wspomniałam, że aby pozbyć się trądziku różowatego, należy stosować pewne zakazy, oraz zalecenia. Pierwszym zakazem jest unikanie przemywania twarzy wodą z mydłem – szczególnie barwionych oraz zapachowych. Nie jest wskazane również używanie kosmetyków zawierających alkohol. Jak ognia musimy wystrzegać się promieniowania ultrafioletowego – naturalnego ze słońca oraz „sztucznego” z solarium. Należy unikać picia gorących napojów – kawy, herbaty, a także zjadania gorących dań, które dodatkowo są pikantnie przyprawione. Ważne jest również unikanie sytuacji stresowych.

Jakie witaminy na trądzik różowaty

Wolno nam natomiast stosować bezzapachowe specyfiki kosmetyczne, które zawierają w swoim składzie kasztanowiec, witaminę C, witaminę B2, witaminę PP, wyciąg z arniki mający działanie homeopatyczne, zieloną herbatę, czy białą herbatę. Koniecznością stają się kremy zawierające filtry ochronne – gdy wychodzimy na dwór latem. Jesienią oraz zimą konieczne będą preparaty, które ochronią skórę przed wysuszeniem. W leczeniu i łagodzeniu objawów trądziku różowatego pomocne mogą okazać się wszelkiego rodzaju techniki relaksacyjne.

Pomocne zabiegi kosmetyczne

W leczeniu trądziku niezbędne mogą okazać się zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych. Pomocnych będzie kilka takich zabiegów. Powinny być one dostosowane do skóry wrażliwej. Wystarczy dwa lub trzy razy w roku wybrać się do kosmetyczki. Jak leczyć trądzik różowaty u kosmetyczki? Specjalistka w tej dziedzinie zaproponuje nam przede wszystkim zabieg, który polega na wzmocnieniu oraz obkurczeniu naczynek krwionośnych.

Zabiegi takie są najczęściej proste i stosunkowo tanie, jak na przykład jonoforeza. Aczkolwiek w ofercie znajdą się i droższe zabiegi, które wykorzystują lecznicze ampułki, które mogą zostać wprowadzone na przykład za pomocą ultradźwięków. Pomocne będą również maseczki. Warto również skorzystać z zabiegów pielęgnujących skórę po kuracji dermatologicznej.

Jak leczyć trądzik różowaty u kosmetyczki

Ale zabieg kosmetyczne to nie wszystko, by uporać się z trądzikiem różowatym. Pomocne mogą okazać się zabieg oferowane przez zabiegi dermatologiczne. Najbardziej polecana jest laseroterapia. Za pomocą lasera lekarz jest w stanie jednorazowo usunąć całkowicie niewielkie i drobne naczynka. Jeżeli naczynek jest znacznie więcej, wówczas konieczne będzie powtórzenie zabiegu laseroterapii.

 

 jak leczyć trądzik różowaty
Komentarze do wpisu: Jak leczyć trądzik różowaty
  1. Michał
Skomentuj wpis: Jak leczyć trądzik różowaty

Dodaj swoją opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!