Leczenie trądziku metody

leczenie trądzikuLeczenie trądziku metody. Życie bardzo wielu osób byłoby łatwiejsze, gdyby lekarzom udało się wypracować jakieś bezpieczne, skuteczne i uniwersalne metody leczenia trądziku. Niestety, na obecnym etapie rozwoju medycyna nie bardzo jest w stanie coś takiego nam zaproponować. Znane i stosowane metody leczenia trądziku są albo zawodne, albo zagrażają jakimiś skutkami ubocznymi, albo sprawdzają się jedynie u niewielkiego odsetka leczonych nimi osób. O uniwersalizmie również nie ma więc mowy.

Tabletki na trądzik: antybiotyki

Leczenie trądziku antybiotykami. Antybiotyki są najczęściej przepisywane osobom z intensywnym trądzikiem. Ich stosowanie jest uzasadnione o tyle, że typowy antybiotyk na trądzik działa i przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Z jednej strony pozwala więc ograniczyć wpływ bakterii trądzikowych poprzez ich częściową lub całkowitą eliminację, z drugiej zaś łagodzi już istniejące zmiany, którym towarzyszą mniej lub bardziej intensywne stany zapalne.

Antybiotyki osiągają jednak średnią skuteczność. Bakterie mogą się na nie uodpornić wykazując tzw. oporność. W efekcie wpływ leku ogranicza się jedynie do łagodzenia stanów zapalnych przy jednoczesnej eliminacji innych niż bakterie trądzikowe, często bardzo pożytecznych, drobnoustrojów. Rozważając wszelkie za i przeciw łatwo stwierdzić, że antybiotyki na trądzik to zło konieczne, którego wpływ na organizm należy ograniczać do niezbędnego i uzasadnionego minimum.

Tabletki na trądzik: retinoidy

leczenie trądziku retinoidami. Kolejną grupą leków wykorzystywanych w leczeniu trądziku są retinoidy. To leki będące pochodnymi witaminy A. Normalizują procesy zachodzące w skórze na tyle dobrze, że trądzik po ich zastosowaniu znika w zdecydowanej większości przypadków. Jako tabletki na trądzik retinoidy sprawdzają się wyśmienicie, ale niestety ich stosowanie wiąże się z pewnymi zagrożeniami.

Pomimo wysokiej skuteczności należy używać ich w stopniu bardzo ograniczonym stąd też lekarze rzadko decydują się na zaordynowanie pacjentom kuracji retinoidami. Mimo wszystko, w uzasadnionych przypadkach, na pewno warto po nie sięgnąć, bo leki te są zdecydowanie najskuteczniejsze.

Higiena i kuracje skóry trądzikowej

Jedną z niewygody okresu dojrzewania bywają pryszcze. To efekt włączenia się gruczołów płciowych, w wyniku czego dociera do nadmiernego wydzielania się łoju. To jest dodatkowo przyczyną przetłuszczania się włosów i tłustej cery twarzy. Dociera wtenczas do zakorkowania porów. Wytwarza to zwiastuny w postaci czarnych kropek (zaskórniki otwarte) lub jasnych krostek (pryszcze zamknięte).

Leczenie trądziku i pryszczy

Na tym etapie leczenie na pryszcze nie jest niezbędne do wykonania. Powinno się troszczyć się o higienę cery, płukać ją należytymi finalnymi produktami względnie koncentratem z ziół. Zioła na trądzik to nagietek, szałwia, listowie brzozy i dębowa kora.. Mają działanie uspokajające i bakteriobójcze.

Posiada to przesłanie, dlatego że bakterie wzbudzają do powstawania stanów ropnych, potrzebujących już leczenia. Użyczają się w podobny sposób maseczki skutecznie ściągające i osuszające cerę. Można je zrobić z gliny względnie borowiny.

Tabletki na trądzik Nonacne sprawdź >>>

Do picia nadaje się napar z bratka polnego, moc oczyszczającą mają również drożdże, przyjmowane doustnie na stopnie lżejsze starczy przemywanie twarzy przystępnymi w aptekach bez recepty specyfikami z nadtlenkiem benzoilu. Dwukrotne ich zastosowanie w porządku dnia powinno zgładzić problem.

Należy pamiętać, że przemywamy żelem całą twarz, nie jedynie miejscowo. Gdy to nie pomaga, należy zainicjować kuracje pod kierunkiem dermatologa.

Niekiedy na leczenie trądziku konieczne są tabletki, a w poziomach najcięższych – retinoidy. Terapia jest dosyć długa. W przypadku pozostania blizn eliminuje się je laserem lub użytkuje mikrodermabrazję – niszczenie uszkodzonego naskórka.

 jak leczyć trądzik różowaty
Skomentuj wpis: Leczenie trądziku metody

Dodaj swoją opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!