Poznaj skuteczne sposoby na tradzik: poradnik nie tylko dla nastolatków

sposoby na trądzikChoć trądzik młodzieńczy jest zdecydowanie najbardziej powszechną i najczęściej występującą formą trądziku to problem z pryszczami mają nie tylko nastolatki, bo u niektórych osób cera trądzikowa utrzymuje się przez całe życie i przez całe życie trzeba toczyć walkę z wypryskami. Niezależnie więc, czy masz wypryski charakterystyczne dla okresu dojrzewania czy jesteś już dorosłą osobą, która dręczą wągry i pryszcze, przeczytaj nasz poradnik i poznaj skuteczne sposoby na tradzik. One naprawdę istnieją!

Skuteczne sposoby na trądzik młodzieńczy oraz na trądzik dla dorosłych to coś, co interesuje bardzo wiele osób. Zdaniem lekarzy dermatologów blisko siedemdziesiąt procent populacji na jakimś etapie życia ma mniejsze lub większe problemy z trądzikiem, a pojedyncze pryszcze pojawiają się w zasadzie u każdego.

Z jednej strony to może być przygnębiające, że właściwie każdy może paść ofiarą trądziku i borykać się z pryszczami, a z drugiej strony powszechność trądziku sprawia, ze lekarze dermatolodzy cały czas pracują nad stworzeniem skutecznych środków niwelujących pryszcze. Dzięki temu arsenał preparatów i metod na trądzik jest dziś naprawdę spory. Poniżej znajdziesz omówienie kilku skutecznych metod walki z trądzikiem. Przeczytaj i wreszcie rozpraw się z pryszczami raz a dobrze.

Domowe sposoby na trądzik mało zaawansowany

Trądzikowi trudno jest zapobiegać, ale warto chociaż reagować na pierwsze jego oznaki, bo w tym momencie dużo łatwiej jest pokonać pryszcze, niż gdy trądzik osiągnie już apogeum i twarz będzie dosłownie pokryta wypryskami i wągrami. Przy mało zaawansowanym trądziku nie trzeba kupować drogich środków, kremów i preparatów, nie jest też konieczna wizyta u lekarza dermatologa.

Jeśli zaczniesz działać na tym etapie to spokojnie wystarczą ci tak zwane domowe metody na trądzik, opierające się w głównej mierze na mocy naturalnych, tanich i łatwo dostępnych składników. Oczywiście, każą z tych metod można zastosować osobno, warto jednak łączyć je w jedną kurację, by osiągnąć większą skuteczność. Szczególnie, że część z tych metod służy do użytku wewnętrznego, a część do zewnętrznej pielęgnacji skóry.

Poza tym na późniejszych etapach zaawansowania problemów z trądzikiem domowe sposoby na trądzik także można stosować, ale jako uzupełnienie kuracji dermatologicznej. Jakie domowe sposoby na pryszcze są najlepsze? Przede wszystkim warto zapoznać się bliżej z fiołkiem trójbarwnym czyli popularnym bratkiem.

Bratek na trądzik

Ta niepozorna roślinka, przede wszystkim w postaci ekspresowej herbatki do szybkiego zaparzania jest niedroga, a powinna być podstawą w walce z trądzikiem. Wystarczy wypić codziennie dwie filiżanki takiego naparu, by już po kilku tygodniach skóra była gładsza, z mniejszą liczbą wyprysków i krostek.

Bratek działa antybakteryjnie, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz działa łagodząco. Poza tym napar z bratka może być też stosowany do pielęgnacji cery trądzikowej zamiast klasycznego trądziku, bo przemywanie nim skóry łagodzi podrażnienia i minimalizuje liczbę pryszczy i krostek.

Krem na trądzik: kosmetyk niezbędny w walce z pryszczami

Dobrej jakości krem na trądzik to niezbędny preparat dla każdego, kto chce skutecznie pozbyć się pryszczy. Warto jednak pamiętać, by nie kupować najtańszego kosmetyku z tego rodzaju, bo tanie kremy na trądzik zwykle zawierają po prostu składniki silnie wysuszające skórę, więc to tylko pozornie poprawia wygląd skóry, a później pryszczy jest jeszcze więcej.

Dobry krem na trądzik powinien mieć lekką konsystencje, przede wszystkim nie może zapychać porów skóry, bo to tylko sprzyja pojawianiu się kolejnych wyprysków. To dlatego preparaty anty trądzikowe, takie jak na przykład Trioxil najczęściej mają postać lekkiego żelu. Poza tym krem na trądzik nie może wysuszać skóry, powinien poza aktywnymi składnikami antybakteryjnymi niszczącymi pryszcze zawierać też składniki nawilżające oraz łagodzące podrażnienia, bo cera trądzikowa jest zwykle bardzo wrażliwa.

Dobry krem na trądzik może też występować w zestawie z tabletkami, aby połączyć kurację działającą od zewnątrz na przyczyny trądziku oraz od zewnątrz na jego objawy występujące na powierzchni skóry.

Zabiegi na trądzik w gabinecie kosmetycznym

W każdym gabinecie kosmetycznym w ofercie znajdują się zabiegi do skóry trądzikowej. Trzeba je jednak rozważnie wybierać, bo nadal niektóre kosmetyczki stosują metodę rozpulchniania, a następnie tak zwanego manualnego oczyszczania porów, czyli mówiąc pospolicie wyciskania pryszczy. to bardzo szkodliwe, bo często powstają wówczas uszkodzenia skóry, mini ranki po jakich mogą pozostać na skórze blizny.

Poza tym wyciskanie wydzieliny zalegającej w rozszerzonych porach skóry często tak naprawdę nie usuwa jej tylko przenosi ognisko trądziku jeszcze głębiej do środka skóry, przeć co później problemy z trądzikiem mogą utrzymywać się jeszcze dłużej. Lepsze są mało inwazyjne peelingi oraz zabiegi odtłuszczające cerę trądzikową i nawilżające ją.

 jak leczyć trądzik różowaty
Skomentuj wpis: Poznaj skuteczne sposoby na tradzik: poradnik nie tylko dla nastolatków

Dodaj swoją opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!