Trądzik młodzieńczy - Kategoria

trądzik młodzieńczyTrądzik młodzieńczy jak się szacuje dotyka ok. 60% nastolatków między 15 a 18 rokiem życia. Jego przebieg nie jest zazwyczaj bardzo ostry, a choroba mija w ciągu 2-3 lat. Niestety ten czas dla młodych ludzi jest niezwykle burzliwy, przeżywają oni wtedy swoje pierwsze miłości, dorastają, dojrzewają i czują potrzebę posiadania idealnego ciała.

Pryszcze na twarzy, a czasami również na plecach, czy dekolcie, nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Młodym ludziom polecane są więc tabletki na trądzik, maseczki, zestawy witaminowe oraz kosmetyki, które mają skutecznie wyleczyć ich skórę.

Co powoduje trądzik młodzieńczy?

W przypadku trądziku młodzieńczego mamy zazwyczaj do czynienia z dużą nadprodukcją sebum, które zatyka pory skóry, powoduje namnażanie się bakterii, a w konsekwencji doprowadza do powstawania zmian zapalnych, a nawet ropnych pryszczy. Największym wyzwaniem jest więc uspokojenie skóry, czego mogą dokonać tabletki na trądzik Derminax, preparatu wysuszające i normalizujące.

Te pierwsze dostarczą organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, kosmetyki wysuszające usuną nadmiar sebum, a normalizujące zmniejszą jego wydzielanie.

Tabletki na trądzik młodzieńczy

Kuracja tabletkami na trądzik, które zawierają w swoim składzie drożdże, oraz tonikami z kwasami, powinna dać bardzo dobre efekty i jeżeli zmiany nie będą zadrapane, trądzik powinien ustąpić w krótkim czasie.

Jedynym warunkiem jest dokładna pielęgnacja skóry, systematyczność i unikanie możliwości wtórnego zakażenia skóry. Należy się z nią obchodzić możliwie delikatnie, ale również zdecydowanie.

Trądzik u mężczyzn – jak pozbyć się problemu?

Trądzik u mężczyzn jest problemem estetycznym niesłusznie lekceważonym przez panie. To właśnie kobiety stanowią grupę docelową

Pielęgnacja cery trądzikowej

Pielęgnacja cery trądzikowej w domu. Trądzik jest zmorą niejednego człowieka. Żeby jednak „nie pluć sobie w

Trądzik młodzieńczy i nie tylko. Poznaj rodzaje trądziku

Trądzik młodzieńczy to hasło, jakie przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o pryszczach. Rzeczywiście, ta odmiana
Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!