Trądzik różowaty leczenie dermatologiczne czy domowe?

trądzik różowaty leczenie dermatologiczneTrądzik różowaty leczenie dermatologiczne czy domowe? Jeśli chodzi o trądzik różowaty leczenie nie powinno opierać się na domowych sposobach. Nie ze wszystkimi objawami trądziku sobie poradzimy – tym bardziej że trądzikowi różowatemu mogą towarzyszyć inne choroby, a tych samodzielnie nie wyleczymy.
Nieudolne próby samodzielnego leczenia trądziku mogą doprowadzić do zaostrzenia jego objawów, a gdy do tego dojdzie leczenie dermatologiczne stanie się jeszcze bardziej skomplikowane, jego efektywność może ulec zmniejszeniu, i co gorsza może pojawić się konieczność leczenia inwazyjnego, które de facto skupia się już tylko na minimalizowaniu spustoszeń, jakie trądzik poczynił na twarzy dotkniętej nim osoby.

Trądzik – czerwona twarz

Mowa o ostatniej fazie trądziku, przytrafiającej się głównie mężczyznom, objawiającej się zmianami skórnymi wpływającymi na zmianę rysunku twarz – często postrzeganymi przez otoczenie jako skutek alkoholizmu.
Co prawda jeśli chodzi o trądzik różowaty leczenie domowe w zasadzie również istnieje tyle tylko że sprowadza się właściwie tylko i wyłącznie do zaleceń pielęgnacyjnych i zmiany diety – bo nic innego raczej nie możemy zrobić.

W naszej mocy leży jedynie zmiana nawyków żywieniowych, unikanie czynników mogących zaostrzyć trądzik i stosowanie odpowiednich kosmetyków tj. kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym bądź też do cery wrażliwej i ze skłonnością do alergii. Zdecydowana większość innych specyfików pielęgnacyjnych (i kosmetyków do makijażu) bywa zazwyczaj źle tolerowana przez skórę i jedynie nasila objawy trądziku.

Leczenie domowe czyli profilaktyka

derminax trądzik różowatyJeśli chodzi o trądzik różowaty leczenie domowe sprowadza się w zasadzie do profilaktyki (której nie należy zarzucać z chwilą rozpoczęcia leczenia dermatologicznego, bowiem wszystko to co robimy na co dzień może mieć ogromny wpływ na przebieg i nasilenie trądziku), która powinna polegać na:

  • stosowaniu dobrze dobranych kosmetyków tj. kosmetyków do pielęgnacji cery wrażliwej. Jeśli tylko stwierdzimy, że jakiś krem, mleczko czy żel do mycia twarzy nam nie służy natychmiast wymieniajmy go na inny, podobnie jeśli chodzi o stosowanie kosmetyków do makijażu i demakijażu oraz kosmetyków do pielęgnacji specjalnej (peelingów, maseczek, etc.) – wszystkie je należy dobierać do preferencji skóry toteż początkowo zawsze trzeba poświęcić trochę czasu na obserwowanie jej reakcji na stosowane specyfiki,
  • unikaniu ostrych przypraw, które mogą zaostrzyć objawy nadkwasoty bądź niedokwasoty soku żołądkowego (bardzo często współistnieją one z trądzikiem) oraz doprowadzić do rozszerzenia się naczyń krwionośnych i nasilenia rumienia,
  • unikaniu alkoholu który również rozszerza naczynka i podnosi ciśnienie, a to przekłada się na nasilenie rumienia i innych objawów trądziku,
  • unikaniu czynników takich jak skrajne temperatury czy duże nasłonecznienie – twarz należy chronić przed oddziaływaniem takich czynników atmosferycznych, pod ich wpływem praca naczynek krwionośnych również ulega pewnej destabilizacji.

Trądzik różowaty leczenie dermatologiczne

Trądzik różowaty leczenie dermatologiczne najczęściej przeprowadzane jest z użyciem maści zawierających większe lub mniejsze stężenia metronidazolu. Oprócz leczenia miejscowego stosuje się też terapie ogólnoustrojowe z użyciem antybiotyków – podobnie leczony jest trądzik pospolity.

U osób cierpiących na zaburzenia w pracy układu pokarmowego konieczne jest wdrożenie dedykowanego leczenia, czasem konieczne staje się ustabilizowanie poziomu hormonów a przynajmniej zdiagnozowanie czynników hormonalnych mających wpływ na przebieg trądziku. W razie wystąpienia dolegliwości w obrębie oczu (zapalenie spojówek, etc.) osoba cierpiąca na trądzik różowaty powinna też pozostawać pod opieką okulisty.

 jak leczyć trądzik różowaty
Skomentuj wpis: Trądzik różowaty leczenie dermatologiczne czy domowe?

Dodaj swoją opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!