Trądzik różowaty leczenie domowe

trądzik różowaty leczenieTrądzik różowaty leczenie domowe. Rosacea – na dźwięk tej nazwy wielu kobietom aż ciarki przechodzą po plecach. Nic dziwnego, ponieważ pod tą tajemniczą nazwą kryje się schorzenie – trądzik różowaty, który potrafi dokuczyć niejednej kobiecie, chociaż choroba ta nie omija i mężczyzn.

Co więcej: u panów trądzik różowaty przebiega znacznie intensywniej niż u kobiet. Statystki wskazują, że z powodu tej dolegliwości skórnej cierpi około dziesięć procent populacji. Na szczęście leczenie trądziku różowatego jest możliwe, aczkolwiek nie należy ono do najłatwiejszych.

Trądzik różowaty – podstawowe informacje

Choć z tym problemem borykamy się od dawna, nadal nie została ustalona przyczyna tego problemu. Wiadomo jednak, że schorzenie wiąże się z występowaniem łojotoku oraz częstymi zaczerwienieniami skóry, które powstają najczęściej na skutek zdenerwowania, stresu czy ciepła. To z kolei świadczy o występowaniu pewnych zaburzeń naczyniowo-ruchowych. I to by było na tyle.

Znane są również czynniki, które mogą powodować wystąpienie trądziku różowatego. Są to przede wszystkim indywidualne predyspozycje genetyczne (jeżeli ktoś z bliskich miał trądzik różowaty, istnieje duże ryzyko, że i nas to nie ominie), zaburzenia hormonalne, choroby układu pokarmowego, nadciśnienie tętnicze. Ponadto trądzik różowaty może nasilać stres, ciepło (spożywanie gorących napojów, jedzenia czy nawet para wodna uwalniająca się podczas gotowania), a także picie alkoholu.

Trądzik różowaty leczenie domowe

Zanim zaczniemy szukać skutecznych sposobów na to, by pozbyć się raz na zawsze trądziku różowatego, warto wiedzieć, że jego wyleczenie nie jest możliwe w stu procentach. Stosują odpowiednie kosmetyki czy zabiegi możemy jedynie opóźnić proces jego powstania czy zahamowania jego rozwoju. Należy ponadto wiedzieć, że leczenie trądziku powinno odbywać się pod czujnym okiem dermatologa, jeśli nie chcemy przysporzyć sobie poważnych kłopotów z cerą. Tabletki na trądzik: Derminax, lub Nonacne.

Trądzik różowaty leczenie antybiotykami

Bardzo często w leczeniu trądziku różowatego wykorzystuje się antybiotyki podawane doustnie. Najczęściej stosowane są tetracykliny. Na ten typ trądziku można stosować również metronidazol. W związku z tym, że leki te mogą powodować znaczne uszkodzenia wątroby, leczenie powinno przebiegać fazami – w kilkutygodniowych, bądź kilkumiesięcznych odstępach czasu.

Retinoidy

Leczenie trądziku różowatego może odbywać się za pomocą retinoidów, czyli pochodnych witaminy A. Najczęściej wykorzystuje się izotretinoinę. Jest to bowiem substancja, która łagodzi procesy zapalne towarzyszące trądzikowi różowatemu. Ponieważ izotretinoina może wywoływać różne niepożądane skutki uboczne, należy z wielką ostrożnością stosować wszelkie preparatu zawierające w swoim składzie tę substancję.

Jeżeli stosujemy retinoidy należy regularnie wykonywać badania krwi oraz stosować środki antykoncepcyjne. A to dlatego, że stosowanie tych substancji może skutkować uszkodzeniem płodu, zaburzenia lipidowe oraz poważne uszkodzenia wątroby.

Kosmetyki na trądzik różowaty

Popularne są kosmetyki do leczenia trądziku młodzieńczego. Ale istnieją również specyfiki, które są niezwykle pomocne w zwalczaniu Roscea. Kosmetyki takie powinny zawierać w swoim składzie flawonoidy oraz witaminę K. Te pierwsze chronią skórę przed przedwczesnymi procesami starzenia, ponieważ są doskonałymi antyoksydantami, zwalczającymi wolne rodniki. Ponadto wykazują właściwości przeciwzapalne, antyalergiczne, a także chronią przed promieniowaniem ultrafioletowym. Z kolei witamina K wykazuje działanie przeciwobrzękowe oraz wzmacnia oraz uszczelnia naczynia krwionośne.

Zabiegi u kosmetyczki na trądzik różowaty

Korzystnie na naszą cerę tądzikową wpływają zabiegi przeprowadzane w salonie kosmetycznym. Nieocenione mogą okazać się zabiegi, których celem jest zamknięcie kruchych naczyń krwionośnych. Pomocna będzie zatem laseroterapia czy elektrokoagulacja.

Można również zastosować zabieg obkurczająco łagodzący. Polega on na regulowaniu ciśnienia osmotycznego oraz uszczelnianiu i wzmacnianiu naczyń krwionośnych. Zabieg relaksująco-łagodzący idealnie sprawdzi się w przypadku cery naczyniowej, która ma skłonność do trądziku różowatego. Dobre i widoczne rezultaty pojawią się przede wszystkim u osób z cerą suchą, na której zaczynają pojawiać się oznaki starzenia.

 jak leczyć trądzik różowaty
Skomentuj wpis: Trądzik różowaty leczenie domowe

Dodaj swoją opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!