Trądzik różowaty przyczyny, objawy leczenie

trądzik różowaty przyczynyTrądzik różowaty przyczyny i objawy. Trądzik różowaty ma często podłoże genetyczne – wskazuje na to fakt, że często ten sam problem pojawia się u różnych członków rodziny. Nie udało się jednak lekarzom ustalić dokładnej etiologii tego schorzenia. Prawdopodobnie może on być też wywoływany przez zmiany hormonalne oraz wiązać się z nadciśnieniem tętniczym. Zaobserwowano także współwystępowanie trądziku różowatego i niektórych chorób układu pokarmowego.

Natomiast już istniejący trądzik różowaty może się rozwijać, jeśli zaistnieją sprzyjające warunki, takie jak stres i nadużywanie alkoholu. Do pogorszenia stanu cery dochodzi również pod wpływem wysokiej temperatury (szkodzi sauna, a nawet jedzenie gorących potraw) i czynników zewnętrznych takich jak wiatr i mróz. Również intensywne ćwiczenia fizyczne są niewskazane przy trądziku różowatym.

Jak leczyć trądzik różowaty?

Gdy zaobserwujemy objawy wskazujące na początki trądziku różowatego, koniecznie trzeba udać się do dermatologa. Im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym lepsze skutki ono przyniesie. Dermatolodzy zwykle zalecają leczenie wewnętrzne, szeroko stosowane są antybiotyki oraz suplementacja witaminami, szczególnie B2 i PP. Nie używa się natomiast sterydów.

Gdy trądzik różowaty ma zaawansowaną postać guzków i narośli, można zastosować zabieg chirurgiczny w celu usunięcia tych nieestetycznych zmian. Poza dermatologicznym leczeniem, cera z trądzikiem różowatym wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim należy unikać wszystkiego, co może podrażnić skórę, a więc przede wszystkim kosmetyków z alkoholem.

Potrzebne są delikatne środki myjące i łagodne kremy pozbawione barwników i zapachu. W codziennej pielęgnacji powinno się używać przegotowanej wody, dobre efekty daje tez przemywanie skóry roztworem kwasu bornego. W przypadku kobiet bardzo ważna jest rezygnacja z makijażu lub jego poważne ograniczenie.

Kosmetyki muszą być hypoalergiczne, warto używać serii do skóry naczynkowej. Poza tym codziennie, niezależnie od pogody trzeba używać delikatnych kremów z wysokimi filtrami (najlepiej mineralnymi), bo działanie promieni słonecznych może zwiększyć objawy trądziku różowatego.

Tabletki na trądzik bez recepty >>>

 

 jak leczyć trądzik różowaty
Komentarze do wpisu: Trądzik różowaty przyczyny, objawy leczenie
  1. Bartek
Skomentuj wpis: Trądzik różowaty przyczyny, objawy leczenie

Dodaj swoją opinie

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski
nonacne

Subscribe!